• As Oy Hietala Bostads

    Hietalahden torin kupeessa sijaitseva vanha jugend–talo, joka linjasaneerattiin vuonna 2012. Työntekijät toteuttivat ammattitaidolla talon vaativat välipohjarakenteet.

  • As Oy Museokatu 23

    Vuonna 1920 rakennettu ns. karhutalo Etu-Töölössä. Linjasaneeraus tehty vuonna 2013.

  • As Oy Sato 1

    Helsingin Käpylässä sota-aikana rakennettu kuuden talon taloyhtiö ”ns. alalaattapalkistotalo”. Yhtiössä tehtiin linjasaneerauksen lisäksi mittavat ilmastointi- ja kellarisaneeraukset. Saneeraus vuosina 2014-2016.

  • As Oy Bostads Bangatan 11-13

    Punavuoreen 1912 rakennettu jugend–talo, joka oli ikänsä puolesta vaativa saneerauskohde. Tämä talo remontoitiin ns. perinteisellä menetelmällä.

  • As Oy Näköala

    Kallion sydämeen 1939 rakennettu massiivilaatta –asuintalo, joka linjasaneerattiin vuonna 2009.

  • As Oy Riihitie 17

    Vuonna 1956 Rakennettu massiivilaattatalo, joka saneerattiin vuonna 2013.

  • As Oy Mechelininkatu 25

    Vuonna 1928 rakennetun talon toimistotiloihin lisättiin saneerauksen yhteydessä koneellinen ilmanvaihto. Rakennusliike Asko Kokkonen linjasaneerasi talon vuonna 2015.

  • As Oy Agricolankuja 3

    Vuonna 1927 Rakennettu talo Kalliossa, joka saneerattiin vuonna 2013.

VIIMEISIMPIÄ KOHTEITA

Rakennusliike Asko Kokkonen Oy on vuonna 1989 perustettu vaativiin linjasaneerauskohteisiin keskittynyt urakoitsija pääkaupunkiseudulla. Erikoisalaamme ovat Helsingin keskustan arvokiinteistöt ja muut mittavaa ammattitaitoa edellyttävät saneerauskohteet.



Linjasaneerauksia:Talon rakennusvuosi:Saneerattu:
As Oy Meritullinkatu 1719362020-2021
As Oy Töölönkatu 5319362020-2021
As Oy Mielikintie 119692020
As Oy Mäntypenger19772020
As Oy Ensikodintie 619572020
As Oy Punavuorenkatu 1119612020
As Oy Fredrikinkatu 1418902020
As Oy Kristian19052020
As Oy Töölönkatu 2619752019
As Oy Helsinginkatu 2219302019-2020
As Oy Mellunhirvi19682018-2019
As Oy Sinirinta19742018-2019
As Oy Turuntie 6619302018-2019
As Oy Helsingin Pursimiehenkatu 1719122018-2019
As Oy Munkkisaarenkatu 419642018
As Oy Koillisväylä 1519722017-2018
As Oy Runeberginkatu 4919282017-2019
As Oy Huovitie 819542017
As Oy Hopeanappi19672017
As Oy Tikkurilan Unikkotie 1419622017
As Oy Malmin Raitti19672016
As Oy Satomännikkö19662016
As Oy Orkolinna19702016
As Oy Vuorimiehenkatu 1219082016
As Oy Helsinginkatu 719182016
As Oy Kulokontu19782015
As Oy Fridborg Bostads Ab19032016
As Oy Haagan Urheilutie 1719572015
As Oy Klaavuntie 1619622014
As Oy Kulmakatu 319512014
As Oy Sato 119422014
As Oy Mechelininkatu 2519282014
As Oy Pohjoisranta 12n. 18902014
As Oy Museokatu 2319202013
As Oy Bostads Bangatan 11-1319122013
As Oy Neitsytpolku 1219022013
As Oy Pohjoisranta 1419272013
As Oy Punavuorenkatu 2019232013
As Oy Pohjoisniementie 319622013
As Oy Riihitie 1719562013
As Oy Lauttasaarentie 1419652013
As Oy Oravanpesä19572013
As Oy Ulvilantie 2019582013
As Oy Hietala Bostads Ab19272012
As Oy Klaarantie 519552012
As Oy Fredrikinkatu 7719232012
As Oy Maamiehentie 219742012
As Oy Maarin-Sapa19732012
As Oy Perämiehenkatu 919632012
As Oy Poutamäentie 1119592011
As Oy Agricolankuja 719242011
As Oy Lutherinkatu 1419272011
As Oy Agricolankuja 319272010
As Oy Kankurinkatu 719302010
As Oy Helsingin Viljatie 619622010
As Oy Tunturikulma19122010
As Oy Näköala19392010
As Oy Vilhovuorenlinna19612009
As Oy Sammonkatu 119242009
As Oy Aleksis Kivensivu19282009
As Oy Meritullinkatu 618742009
As Oy Satamakatu 419122009
As Oy Postipuuntie 319622009
As Oy Meritorni19312008
As Oy Merikatu 719272008
As Oy Pursimiehenkatu 1619382007
Rakennusliike Asko Kokkonen Oy

Rakennusliike Asko Kokkonen Oy on vuonna 1989 perustettu vaativiin linjasaneerauskohteisiin keskittynyt urakoitsija pääkaupunkiseudulla. Erikoisalaamme ovat Helsingin keskustan arvokiinteistöt ja muut mittavaa ammattitaitoa edellyttävät saneerauskohteet.

Lue lisää

Yhteystiedot

Rakennusliike Asko Kokkonen Oy - Design: RFM